UASHMAMA to firma rodziny Marconi z siedzibą w Toskanii

Marco Marconi, założyciel firmy UASHMAMA postanowił zamienić z pozoru zwykły materiał ? papier w coś niezwykłego. Połączenie nowoczesnej technologii, toskańskiej rzemieślniczej tradycji i kreatywności zaowocowało powstaniem niezwykłych produktów z wytrzymałej impregnowanej celulozy – „Uashmama original washable paper”. Dzięki procesowi produkcji podobnego do techniki garbowania skór, włókna celulozy nabierają trwałości i stają się odporne na działanie wody i w efekcie materiał przypomina skórę.

Emanuela, mama czwórki dzieci jest „inspiracją” dla marki; w rzeczywistości UASHMAMA jest poświęcona włoskiej mamie, która zawsze troszczy się o swoje dzieci.

Projekt UASMAMA rozpoczął się, gdy Emanuela zaczęła sprzedawać pierwsze torby papierowe w swoim sklepie Le sorelle w centrum Lukki w Toskanii.

Le sorelle (siostry) to Chiara, Giulia, Gemma i Gaia wszystkie prowadzą rodzinny biznes wspólnie z rodzicami.

Tak siostry opowiadają o historii swojej firmy:

„Nazwę „Le sorelle” (siostry) urodziła się w naszej rodzinie; wyszła z ust Gaia, najmłodszej z sióstr. Siedzimy przy naszym stole w kuchni, jak typowa toskańska rodzina, szukamy dobrej nazwy dla naszego pierwszego sklepu. To trochę codziennego i prawdziwego życia, spontaniczności, którą można odczuwać nawet dzisiaj po wielu latach w firmie „Le sorelle”.

Wyjątkowość naszych produktów, jest wynikiem pracy rzemieślniczej, która sprawia, że każdy element, który można znaleźć w naszym sklepie jest prawdziwy i autentyczny; ale jest jeszcze coś, co według mnie (jestem Chiara, najstarsza siostra), sprawia, że ten „Sklep? jest specjalny”: fakt, że „Zespół”, który pracuje w „Laboratorium” składa się z nas. Każdy produkt jest czymś, co pochodzi od nas samych:

powierzamy nasze pomysły w ręce pracujących dla nas rzemieślników, aby stworzyć przedmioty, które mogą być autentyczne i innowacyjne. Nie sądzę, że jest coś więcej do dodania, nawet z powodu uczucia, które można mieć wchodząc do naszego sklepu, które nie można opisać słowami, jest to jeden z powodów, dla których czekamy na Was.”